Nichicon UVY2A470MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY2A470MPD1TD.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Farnell
Future Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.92%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
38,842
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
140 mA
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMQ101EC3470MHB5D
United Chemi-ConEKMQ101ETC470MHB5D
United Chemi-ConEKMQ101ELL470MHB5D
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 100V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA2AHG470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY2A470MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 100V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 140mA 1000h 105C Ammo
47uF 100V 卤20% 280mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 100 Volts 20%
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance:47µF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spaci
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vy; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVY2A470MPD1TD