Nichicon UVY1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY1J330MED.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Newark
Nichicon SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,351
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.02 Ω
4.02 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
100 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG630ELL330MF11D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33UF, 63V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
KYOCERA AVXUVZ1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUVY1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY1J330MED fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, Wide Temperature Range Lead Type, 33 μ F, 63 V, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Length:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY1J330MED