Nichicon UVY1J220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY1J220MDD.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.56%
Empreinte
3DTélécharger
Stock
21,068
Authorized Distributors
5
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
71 mA
71 mA
71 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG630ELL220ME11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 63V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 71mA 1000h 105C Automotive Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1JHG220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL220ME11D
Capacitor Aluminum 22uF 50VDC 20% 5 X 11mm RDL 2mm 65mA 1000 hr Bulk
United Chemi-ConEKMG500ETC220ME11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 65mA 1000h 105°C Ammo Pack
PanasonicECA1JHG220B
Panasonic ECA1JHG220B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY1J220MDD fournies par ses distributeurs.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF 63 V, VY SERIES 1000H 5 (DIA.) X 11MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
22¦ÌF 63V ¡À20% 2mm 1000h@ 105¡ãC 142mA@ 10kHz,71mA@ 120Hz 5101-4 5mm*11mm*12.5mm
Miniature Sized, Wide Temperature Range Lead Type, 22 μ F, 63 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL TH