Nichicon UVY1H102MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY1H102MHD1TO.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
+16.13%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Stock
21,539
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
950 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUVZ1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL102MK25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 950mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG500ETE102MK25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 950mA 1000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKMG350ELL102MK20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 810mA 1000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY1H102MHD1TO fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 50V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20%( 12.5 X 25mm) Radial 5mm 950mA 2000h 105°C Ammo
Capacitor Alum Elec, 1000Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:12.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY1H102MHD1TO