Nichicon UVY1E102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY1E102MPD1TD.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
HQonline
Farnell
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
34,037
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
49 mΩ
49 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
610 mA
680 mA
680 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
17.5006 mm
17.5006 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXUVZ1E102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVZ1E102MPD1TD
United Chemi-ConEKMG250ELL102MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 680mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMQ250ETD102MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConKMG25VB102M10X20LL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY1E102MPD1TD fournies par ses distributeurs.
1000uF 25V 卤20% 610mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Electrolytic capacitor; 1000uF; 25V; 105deg.C; 10x16 r=5mm; 20%; 1000h
VY Series 100 F 25 V 105 °C Ø 10 x 16 mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 610mA 2000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:1000µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spa
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vy; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:16Mm |Nichicon UVY1E102MPD1TD