Nichicon UVY1A331MED1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY1A331MED1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Stock
6,500
Authorized Distributors
0
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
210 mA
210 mA
210 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKMG100ELL331MF11D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 330UF, 10V, 20%, RADIAL
NichiconURZ1A331MPD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-1AHG331
Cap Aluminum 330uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 200mA 1000h 105C Bulk
PanasonicECA-1AHG331I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1AHG331B
Panasonic ECA1AHG331B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY1A331MED1TD fournies par ses distributeurs.
330uF 10V 卤20% 210mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UVY ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 330muF 10V