Nichicon UVP1J3R3MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 63V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVP1J3R3MDD1TD.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
2,445
Authorized Distributors
1
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
28 mA
28 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NichiconUPM1H3R3MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVP1H3R3MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 50V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG500ELL3R3ME11D
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 35mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECE-A1HN3R3U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 50V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVP1J3R3MDD1TD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL
Capacitor Alum Elec, 3.3Uf, 63V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:3.3Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1J3R3MDD1TD