KYOCERA AVX UVP1H2R2MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 50V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UVP1H2R2MDD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Farnell
Newark
element14
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-18.84%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
18,417
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
25 mA
20 mA
20 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Wurth Elektronik860010772006
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
2.2uF 50V ±20% 23mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUVK1H2R2MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierSK2R2M063ST
Cap Aluminum 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 54.28 Ohm 29mA 2000h 85°C
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UVP1H2R2MDD1TD fournies par ses distributeurs.
NICHICON UVP1H2R2MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.2UF, 50V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 25mA 2000h 85C Automotive Ammo
VP Series 2.2 uF 50 V 85°C Ø5 x 11 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2.2Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vp; Capacidad:2.2Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVP1H2R2MDD1TD