Nichicon UVP1C220MDD1TD
22uF 16V 卤20% 57mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVP1C220MDD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Farnell
Newark
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
57 mA
75 mA
75 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
NichiconURZ1C220MDD
22uF 16V 卤20% 100mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMG160ELL220ME11D
22uF 16V ±20% 51mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUES1C220MEM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UES 16V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEAGA1C220
Cap Aluminum 22uF 16V 20% (5 X 7mm) Radial 2mm 50mA 1000h 105C Bulk
PanasonicEEA-GA1C220H
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 16V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVP1C220MDD1TD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1C220MDD1TD
CAPACITOR ALUM ELEC, 22UF, 16V, RADIAL;; CAPACITOR ALUM ELEC, 22UF, 16V, RADIAL; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Height:11mm; Diameter:5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm