Nichicon UVP0J470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVP0J470MDD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,901
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
76 mA
75 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
KYOCERA AVXUVR0J470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG6R3ELL470ME11D
47uF 6.3V ±20% 92mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A0JN470U
Cap Aluminum 47uF 6.3V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConEKMG6R3ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 64mA 1000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVP0J470MDD1TD fournies par ses distributeurs.
47uF 6.3V 卤20% 152mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL