Nichicon UVK2D101MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVK2D101MHD1TN.
IHS
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
8,257
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
450 mA
450 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUVK2E101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 250V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-2CHG101
Cap Aluminum 100uF 160V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 335mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA2DHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 200V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-2CM101
Cap Aluminum 100uF 160V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 515mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 160V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 200V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVK2D101MHD1TN fournies par ses distributeurs.
100¦ÌF 200V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 85¡ãC 450mA@ 120Hz,720mA@ 10kHz 16mm*27mm
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL