Nichicon UVK1J101MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 63V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVK1J101MPD1TD.
IHS
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Future Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.98%
Stock
16,049
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
280 mA
270 mA
270 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConESMQ630ELL101MHB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
NichiconUVK1H101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 63V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVK1J101MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
100¦ÌF 63V ¡À20% 3.5mm 2000h@ 85¡ãC 280mA@ 120Hz,420mA@ 10kHz 8mm*11.5mm*13mm
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH
Radial Leaded 100uF 63 Volts 20%
VK ELEC RAD 100UF 63V 3.5MM TA
Capacitor Alum Elec, 100Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:8Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK1J101MPD1TD