Nichicon UVK1C331MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 16V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVK1C331MED1TD.
IHS
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
7,334
Authorized Distributors
3
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
320 mA
360 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 16V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1CM331
M Series 16 V 330 uF Radial LS=3.5 mm 85°C Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1CM331B
Cap Aluminum 330uF 16V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
NichiconUFW1C331MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 16V 330muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUVR1C331MPD1TD
Cap Aluminum 330uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 370mA 2000h 85C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVK1C331MED1TD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 330uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 320mA 2000h 85C Ammo
330uF 16V 卤20% 320mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount