Nichicon UUX1A471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUX1A471MNL1GS.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Datasheet1 pageIl y a 18 ans
ODG (Origin Data Global)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.27%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
33,120
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
351 mA
320 mA
320 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXUUR1A471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-1AA471UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 10V 470muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-1AA471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-1AA471AP
Panasonic EEE1AA471AP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
United Chemi-ConEMVA100ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 280mA 2000h 85°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVE100ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 10mm) SMD 320mA 2000h 105C Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUX1A471MNL1GS fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (10 X 10mm) SMD 351mA 2000h 105C Automotive T/R
UX Series 470 uF 10 V 105°C Ø10 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
470uF 10V 351mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 470uF 105c
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):10V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Diameter:10Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUX1A471MNL1GS