Nichicon UUL1V330MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUL1V330MCL1GS.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
58,945
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
PCB, Surface Mount
PCB, Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
57 mA
57 mA
57 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.6962 mm
7.6962 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-01-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEE-HDV330XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEHD1E330AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 25V 33muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HC1V330XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HC 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik865230443004
WCAP-AS5H Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWH 35V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUL1V330MCL1GS fournies par ses distributeurs.
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD / 33 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
Cap Aluminum Lytic 33uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.057A 5000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
33uF 35V 57mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2626