Nichicon UUL0J221MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUL0J221MCL1GS.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
12,348
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
101 mA
101 mA
Height - Seated (Max)
6.2992 mm
7.6962 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
220uF 6.3V 101mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL8.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEEHC0J221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HC 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMVL6R3ADA221MF80G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2826
PanasonicEEE-HA0J221WP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUL0J221MCL1GS fournies par ses distributeurs.
220uF 6.3V 101mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 101mA 5000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626
Chip Type Aluminum Electrolytic Capacitor
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD / 220 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C