Nichicon UUD1A681MNL1GS
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (10 X 10mm) SMD 670mA 5000h 105C Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUD1A681MNL1GS.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
HQonline
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
8,879
Capacitance
680 µF
680 µF
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
335 mA
335 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
WD Series 680 uF 10 V 105°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
KYOCERA AVXUPW1A681MPD
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap 680uF 10V 20% Radial 10X12.5 LS 5 mm | Nichicon UPW1A681MPD
United Chemi-ConELXZ100ELL681MJC5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUHE1A681MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKY-100ELL681MJC5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 865mA 6000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXY100ELL681MJ16S
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 825mA 5000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUD1A681MNL1GS fournies par ses distributeurs.
UD Series 680 uF 10 V 105°C Ø10 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD / 680 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Surface Mount, 4141