Nichicon UUD1A471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUD 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUD1A471MNL1GS.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+8.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
225 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-EB1A471S
Cap Aluminum 470uF 10V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 180mA 5000h 105°C Bulk
470uF 10V ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
470uF 10V ±20% 400mA@100kHz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPJ1A471MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUD1A471MNL1GS fournies par ses distributeurs.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 10 V, UD SERIES 5000H 8 (DIA.) X 10MM
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 450mA 5000h 105C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF 10V 20%, SMD
UD Series 470 uF 10 V 105°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf 10V 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Ud; Capacidad:470Μf; Tensión Nominal:10V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:8Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UUD1A471MNL1GS
CAPACITOR ALUM ELEC 470UF 10V 20%, SMD; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:10mm; Diameter:8mm; Capacitor Terminals:SMD; Capacitor Mounting:SMD