Nichicon UUD1A330MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUD 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUD1A330MCL1GS.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+148%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
94,945
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
700 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
75 mA
160 mA
160 mA
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEE-FK1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierAFK336M10C12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMZA100ADA330ME61G
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105°C Cardboard T/R
PanasonicEEEFP1A330AR
Panasonic EEEFP1A330AR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-HB1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
33UF 10 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, CD SERIES 2000H 5 (DIA.) X 5.8MM
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUD1A330MCL1GS fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 150mA 2000h 105C Automotive T/R
33uF 10V 75mA@120Hz 卤20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
UD Series 33 uF 10 V 105°C Ø5 x 5.8mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD / 33 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
Aluminum Electrolytic Capacitor 33Uf 10V 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):10V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Uud Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUD1A330MCL1GS