Nichicon UUA1E221MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUA1E221MNL1GS.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
Tendance sur 3 mois:
-0.24%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
8,028
Authorized Distributors
4
Capacitance
220 µF
220 µF
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
320 mA
351 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.4902 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEMVE250ADA221MHA0G
220uF 25V 320mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Wurth Elektronik865230457007
WCAP-AS5H Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEEFK1E221GP
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 25V, 20%, SMD, FULL REEL
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierAVE227M25F24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVA250ADA221MHA0G
220uF 25V 260mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUA1E221MNL1GS fournies par ses distributeurs.
220¦ÌF 25V ¡À20% 5000h@ 105¡ãC 320mA@ 120Hz SMD 10.3mm*10.3mm*10mm
Long Life Assurance Chip Type, 220 μ F, 25 V, -55°C to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 220Uf, 25V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uua Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUA1E221MNL1GS