Nichicon UUA1A221MNL1GS
220uF 10V 141mA@120Hz 卤20% SMD, D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUA1A221MNL1GS.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+32.31%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,258
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
1000 hours
Ripple Current
141 mA
225 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Wurth Elektronik865230253005
WCAP-AS5H Aluminum Electrolytic Capacitors
220uF 10V 141mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVL100ADA221MHA0G
Cap Aluminum 220uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 141mA 5000h 105°C T/R
PanasonicEEEHD1A221AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUA1A221MNL1GS fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 141mA 5000h 105C Automotive T/R
220F 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Capacitor Alum Elect, 220Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uua Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUA1A221MNL1GS