Nichicon UST1E100MDD1TE
10uF 25V 卤20% 33mA@120Hz Plugin, D5xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UST1E100MDD1TE.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
33 mA
33 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MH7 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEAGA1E100H
Cap Aluminum 10uF 25V 20% (4 X 7mm) Radial 2.5mm 33mA 1000h 105C Ammo Pack
PanasonicEEA-GA1E100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEAGA1E100B
Aluminum Electrolytic CapacitorsDIP DIP,D4xL7mm 10µF ±20% Ф4.00 x 7.00mm 25V 31mA 1000Hrs@85℃
NichiconUSW1E100MDD
10uF 25V 卤20% 28mA@120Hz Plugin,D4xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon UST1E100MDD1TE fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 10Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UST1E100MDD1TE