Nichicon USR1A221MDD1TD
220uF 10V 卤20% 217.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon USR1A221MDD1TD.
Newark
Datasheet1 pageIl y a 6 ans
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
145 mA
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
Pièces détachées
NichiconUMA1A221MDD
220uF 10V 卤20% 135mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
PanasonicECE-A1AKA221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEA-GA1A221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEA-GA1A221H
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon USR1A221MDD1TD fournies par ses distributeurs.
SR Series 220 uF 10 V 85°C Ø8 x 7 mm LS=3.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 220Uf, 10V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Esr:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon USR1A221MDD1TD