Nichicon USA1V4R7MDD1TP
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USA 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon USA1V4R7MDD1TP.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
_legacy Avnet
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
24 mA
24 mA
24 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Introduction Date2001-09-17
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
KYOCERA AVXUSR1V4R7MDD
NichiconUMA1V4R7MDD
4.7uF 35V 卤20% 27mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MH7 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
MS7 Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 4.7muF 35V
PanasonicECE-A1EN4R7U
Cap Aluminum 4.7uF 25V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon USA1V4R7MDD1TP fournies par ses distributeurs.
4.7uF 35V 卤20% 24mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount