Nichicon USA1E470MDD
Cap Aluminum 47uF 25V 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 78mA 2000 hr Bulk
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon USA1E470MDD.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
78 mA
87 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
Pièces détachées
NichiconUSR1E470MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 25 V DC, SR SERIES 2000H 6.3 (DIA.) X 7MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A1EKA470B
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL / 47 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
Cornell DubilierSH470M025ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 4.52 Ohm 90mA 2000h 105C
PanasonicECE-A1EKA470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon USA1E470MDD fournies par ses distributeurs.
Capacitor,47Uf,25Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon USA1E470MDD
7mmL, For General Purposes Lead Type, 47 μ F, 25 V, RoHS