Nichicon USA1E330MDD1TP
33uF 25V 卤20% 63mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon USA1E330MDD1TP.
Newark
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Datasheet1 pageIl y a 18 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
63 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
Pièces détachées
NichiconUSR1E330MDD
SR Series 33 uF 25 V 85°C Ø5 x 7 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconUSP1E330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USP 25V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
PanasonicECE-A1EKA330I
Cap Aluminum 33uF 25V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000 hr 85C Ammo Pack
PanasonicEEAGA1E330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A1EKA330
Cap Aluminum 33uF 25V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 85°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon USA1E330MDD1TP fournies par ses distributeurs.
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1E330MDD1TP