Nichicon URS1J101MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon URS1J101MPD1TD.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
10,560
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
250 mA
250 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
Pièces détachées
PanasonicECA-1HM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1HM101B
PanasonicECA-1HM101BJ
NichiconUFW1H101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconURS1H101MPD
100uF 50V 卤20% 360mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConESRG500ETD101MJ09S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Descriptions
Descriptions de Nichicon URS1J101MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (10 X 9mm) Radial 5mm 250mA 2000h 85C Ammo
100uF 63V 卤20% 250mA@120Hz Plugin,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elec, 100Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:10Mm; Product Height:9Mm; Product Range:Urs Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1J101MPD1TD