Nichicon URS1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 50V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon URS1H471MHD.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Datasheet2 pagesIl y a 17 ans
Datasheet2 pagesIl y a 18 ans
ODG (Origin Data Global)
HQonline
TME
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.96%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
34,117
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
750 mA
750 mA
750 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECA1JM471
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85C Automotive Bulk
PanasonicECA-1JM471B
Cap Aluminum 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA1JAM471X
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConESMG350ELL471MJ16S
SMG Series 470 uF 35 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Descriptions
Descriptions de Nichicon URS1H471MHD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 750mA 2000h 85C Bulk
470uF 50V 卤20% 750mA@120Hz Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 470uF 16x15 20% 7.5LS
RS Series 470 uF 50 V 85°C Ø16 x 15mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL / 470 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1H471MHD