Nichicon URS1E102MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 1000muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon URS1E102MHD1TO.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
HQonline
Farnell
ODG (Origin Data Global)
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+32.35%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
42,810
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
830 mA
830 mA
830 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 35V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA1CM102
Cap Aluminum 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 680mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1CM102B
Cap Aluminum 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 680mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA1AM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
United Chemi-ConESMG160ELL102MJ16S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 785mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUVK1C102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 16V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon URS1E102MHD1TO fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 830mA 2000h 85C Ammo
1000uF 25V 卤20% 830mA@120Hz Plugin,D12.5xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: RS Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 12.5m
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL / 1000 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
1mF 25V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 830mA@ 120Hz,954.5mA@ 10kHz ,D12.5xL15mm 12.5mm*15mm*16.5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Rs; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:15Mm |Nichicon URS1E102MHD1TO