Nichicon URS1A222MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon URS1A222MHD1TO.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
284
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
960 mA
960 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1090mA 2000h 85C Bulk
NichiconUVK1A222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA1AHG222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-HD1A222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon URS1A222MHD1TO fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Radial/Tp&ammo |Nichicon URS1A222MHD1TO
RS ELEC RAD 2200UF 10V 5MM T/A