Nichicon UPV1C680MGD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPV1C680MGD1TD.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
4,223
Authorized Distributors
1
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
220 mA
135 mA
135 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEU-FR1E680
Cap Aluminum 68uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 280mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FR1C680B
Panasonic EEUFR1C680B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEU-FR1C680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 16V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPV1A680MFD
Cap Aluminum Lytic 68uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 155mA 5000h 105C Bulk
Wurth Elektronik860240373003
WCAP-AT1H Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 10V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPV1C680MGD1TD fournies par ses distributeurs.
68uF 16V 卤20% Plugin,D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount