Nichicon UPV1C181MGD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 16V 180muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPV1C181MGD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
528
Authorized Distributors
3
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
405 mA
340 µA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPV1A181MGD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 180UF 10 V, PV SERIES 5000H 6.3 (DIA.) X 11MM
NichiconUPM1E181MPD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPJ1E181MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 180muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFR1V181
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 35V 180muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFR1V181B
Panasonic EEUFR1V181B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYB6R3ELL181ME11D
Cap Aluminum Lytic 180uF 6.3V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 340mA 4000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPV1C181MGD1TD fournies par ses distributeurs.
180uF 16V 340m惟 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPV1C181MGD1TD
PV ELEC RAD 180UF 16V 3.5MM TA