Nichicon UPS1V332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 35V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPS1V332MHD.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.56%
Stock
712
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.349 A
3.68 A
3.68 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
35.5092 mm
35.5092 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPS1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVR1V332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXLGU1V332MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
3300uF 35V ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEGPD250ELL302MK25H
3mF 25V ¡À20% 5mm 33m¦¸@ 100kHz 3000h@ 135¡ãC 2.61A@ 120Hz,3.48A@ 100kHz 12.5mm*25mm*26.67mm
United Chemi-ConEGPD250ELL362MK30H
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3600uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPS1V332MHD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 3300 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
3.3mF 35V ¡À20% 7.5mm 3000h@ 105¡ãC 2.349A@ 120Hz,2.7A@ 100 kHz ,D18xL35.5mm 18mm*35.5mm*37.5mm
3300uF 35V 30m惟 卤20% 2.349A@120Hz Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 3300Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:18Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1V332MHD