Nichicon UPS1H102MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPS1H102MHD1TN.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Future Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+487%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Stock
40,798
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
34 mΩ
34 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.392 A
2.235 A
2.235 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 35V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPS1J102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVR1J102MHD
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 63 Volt 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA1JM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEUFC1V102B
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Ammo Pack
1000uF 35V ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPS1H102MHD1TN fournies par ses distributeurs.
1000uF 50V 卤20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1600mA 3000h 105C Ammo
PS Series 1000 uF 50V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 1000Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:16Mm; Product Height:25Mm; Product Range:Ups Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1H102MHD1TN