Nichicon UPS1E152MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 1500muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPS1E152MHD1TN.
IHS
Stock
519
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 mΩ
60 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
8000 hours
Ripple Current
1.653 A
2.17175 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1E152B
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFM1E152
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1E152
Cap Aluminum 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE1E152MHD
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPS1E152MHD1TN fournies par ses distributeurs.
1500uF 25V 卤20% 1.653A@120Hz Plugin,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL