KYOCERA AVX UPS1C101MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UPS1C101MED1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.79%
Stock
70,186
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
125 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860010372006
Aluminum Electrolytic CapacitorsDIP DIP,D5xL11mm 100µF ±20% Ф5.00 x 11.00mm 16V 176mA 2000Hrs@85℃
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA1CM101
Panasonic ECA1CM101 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-1CM101I
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1CM101B
Panasonic ECA1CM101B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UPS1C101MED1TD fournies par ses distributeurs.
100uF 16V 500m惟 卤20% 125mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UPS Series 100 uF 16 V 105 °C Ø 6.3 x 11 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 250mA 2000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount