Nichicon UPM2V220MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPM2V220MHD1TN.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Authorized Distributors
0
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
5000 hours
8000 hours
Ripple Current
150 mA
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
KYOCERA AVXUPM2E220MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 250V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEGXE451ELL220ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
NichiconUPM2E220MHD
PanasonicECA2GHG220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 400V 22muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA2WHG220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 450V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPM2V220MHD1TN fournies par ses distributeurs.
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL TH