KYOCERA AVX UPM2E330MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UPM2E330MHD1TN.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-36.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
105
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
180 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
Pièces détachées
33uF 200V 卤20% 288mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPJ2E330MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 250V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-EB2E330
Cap Aluminum 33uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 560mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EB2D330
Cap Aluminum 33uF 200V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 600mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicECA2EHG330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 250V 33muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UPM2E330MHD1TN fournies par ses distributeurs.
UPM ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 33muF 250V
33¦ÌF 250V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 180mA@ 120Hz,288mA@ 10kHz 16mm*27mm
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL TH