Nichicon UPM2A181MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 180muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPM2A181MHD6TN.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Stock
67
Authorized Distributors
2
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 mΩ
110 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
706 mA
995 mA
995 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPJ2A181MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 180muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPM1K181MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 180muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC2A181
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 100V 180muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 180muF 80V
PanasonicEEUFC2A181L
Panasonic EEUFC2A181L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPM2A181MHD6TN fournies par ses distributeurs.
180uF 100V 卤20% 1.24A@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM2A181MHD6TN
PM ELEC RAD 180UF 100V 5MM T/A