Nichicon UPM1V220MDD1TD
Nichicon - UPM1V220MDD1TD - Aluminum Electrolytic Capacitor, 22UF, 35V, 20%, Radial
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPM1V220MDD1TD.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
49,203
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
85 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
NichiconUPJ1V220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVP1V220MED
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 73mA 2000h 85C Automotive Bulk
NichiconUVP1E220MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG250ELL220ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
PanasonicECA1VM220
M Series 35 V 22 uF 85 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPM1V220MDD1TD fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
22uF 35V 750m惟 卤20% 85mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 85mA 2000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 35VOLTS 22UF SMALL PACKAGE, LOW IMPEDANCE, R
PM Series 22 uF 35 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 3; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 22µF; Voltage(DC): 35V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPM1V220MDD1TD