Nichicon UPM1J100MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPM1J100MDD1TD.
Farnell
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Newark
element14 APAC
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,289
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
67 mA
46 mA
46 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPJ1J100MDD
Cornell DubilierSK100M063ST
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 11.94 Ohm 70mA 2000h 85C Standard
PanasonicECA1HM100
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JM100
Cap Aluminum 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1HM100I
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPM1J100MDD1TD fournies par ses distributeurs.
NICHICON UPM1J100MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 63V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 67mA 2000h 105C Ammo
10uF 63V 卤20% 135mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 6; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 63V, 20%, RADIAL; Capacitance: 10µF; Voltage(DC): 63V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPM1J100MDD1TD