Nichicon UPM1E821MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 820muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPM1E821MHD1TO.
Newark
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Datasheet7 pagesIl y a 11 ans
Datasheet7 pagesIl y a 16 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.48%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
729
Authorized Distributors
4
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
38 mΩ
38 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.21 A
1.655 A
1.655 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPJ1E821MHD
PJ Series 820 uF 25V 105°C Ø12.5x20 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
United Chemi-ConELXV250ELL821MK20S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1360mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPW1E821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ250ELL821MJ25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105C Automotive Ammo
PanasonicEEUFM1E821L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 820muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPM1E821MHD1TO fournies par ses distributeurs.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 25V, 20%, RADIAL, FULL REEL
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap820uF 25V 20% Radial 12.5X20 LS 5mm | Nichicon UPM1E821MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1E821MHD1TO