Nichicon UPM1A471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPM1A471MPD1TD.
Newark
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Datasheet7 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14 APAC
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.27%
Stock
16,018
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
475 mA
475 mA
475 mA
Height - Seated (Max)
16.9926 mm
16.002 mm
16.002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPJ1A471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXZ100ELL471MH12D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 470muF 10V
United Chemi-ConELXZ100ETC471MH12D
United Chemi-ConELXY100ELL471MH15D
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 15mm) Radial 3.5mm 555mA 3000h 105C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPM1A471MPD1TD fournies par ses distributeurs.
470uF 10V 卤20% 475mA@120Hz Plugin,D8xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF,
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 10V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PM Series; Capacitance:470 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:10V; Diameter:8mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Packaging:Tape & Reel
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 10V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1A471MPD1TD