Nichicon UPM1A391MPD6TD
Cap Aluminum 390uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 430mA 5000 hr 105C Ammo Pack
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPM1A391MPD6TD.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
5,425
Authorized Distributors
4
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
430 mA
430 mA
430 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
Pièces détachées
NichiconUPJ1A391MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 390muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUPJ1A391MPD1TD
NichiconUPJ1A391MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Wurth Elektronik860160273018
WCAP-ATLL Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEUFC1A391
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 390muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FC1C391
Cap Aluminum 390uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPM1A391MPD6TD fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
390uF 10V 卤20% 635mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount