Nichicon UPJ1V561MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 560muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ1V561MHD6TN.
Stock
2,191
Authorized Distributors
2
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.1 A
1.1 A
1.1 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.9926 mm
16.9926 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 560UF, 35V, 20%, RADIAL, FULL REEL
NichiconUPJ1E561MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 560muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1E561S
Cap Aluminum 560uF 25V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1V561S
Cap Aluminum 560uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXY250ELL561MJ25S
Cap Aluminum Lytic 560uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 5000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPJ1V561MHD6TN fournies par ses distributeurs.
560uF 35V 75m惟 卤20% 1.1A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH