Nichicon UPJ1V560MED1TD
56uF 35V 450m惟 卤20% 180mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ1V560MED1TD.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.63%
Stock
58,567
Authorized Distributors
3
Capacitance
56 µF
56 µF
56 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
180 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPM1E560MED
56uF 25V 440m惟 卤20% 140mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKZE350ELL560MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF
United Chemi-ConELXY350ELL560MFB5D
Cap Aluminum Lytic 56uF 35V 20% (6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 273mA 2000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLG 35V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPJ1V560MED1TD fournies par ses distributeurs.
UPJ Series 35 V 56 uF 6.3 x 11mm LS=2.5mm 105'C Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Through Hole Mount
56¦ÌF 35V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 180mA@ 120Hz,295mA@ 10kHz 11mm*12mm
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL TH