KYOCERA AVX UPJ1K121MHD6TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UPJ1K121MHD6TN.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 16 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
663 mA
444 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.9926 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPJ2A121MHD6
120uF 63V 180m惟 卤20% 510mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC2A121S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 100V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860080775015
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UPJ1K121MHD6TN fournies par ses distributeurs.
444mA@120Hz 卤20% 7.5mm 80V 120uF Plugin,D16xL16.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 120UF 20% 80V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPJ1K121MHD6TN
PJ ELEC RAD 120UF 80V 7.5MM TA