KYOCERA AVX UPJ1H561MHD6TN
560uF 50V 53m惟 卤20% 1.26A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UPJ1H561MHD6TN.
Tendance sur 3 mois:
+30.03%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
6,256
Authorized Distributors
3
Capacitance
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.26 A
1.26 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConELXV630ELL561MM20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConELXV350ETE561MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
NichiconUPM1J561MHD6
Cap Aluminum 560uF 63V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 1400mA 5000 hr 105C Bulk
KYOCERA AVXUPM1H561MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 560muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 560muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ350ELL561MJ25S
Cap Aluminum Lytic 560uF 35V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UPJ1H561MHD6TN fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 560muF 50V
560¦ÌF 50V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 1.26A@ 120Hz,1.55A@ 10 kHz 16mm*21.5mm
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL TH