Nichicon UPJ1E330MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ1E330MDD1TD.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.82%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,977
Authorized Distributors
3
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2 Ω
1.2 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
88 mA
54 mA
54 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 25V
United Chemi-ConESMG250ELL330ME11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 96mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1EM330
Cap Aluminum 33uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C
PanasonicECA-1EM330I
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPJ1E330MDD1TD fournies par ses distributeurs.
33uF 25V 1.3惟 卤20% 88mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1E330MDD1TD