KYOCERA AVX UPJ1C392MHD6TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UPJ1C392MHD6TN.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 16 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
120
Authorized Distributors
1
Capacitance
3.9 mF
3.9 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.29 A
2.06 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPM1C392MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 16volts 3900uF 18x25 20% 7.5LS
3900uF 16V 25m惟 卤20% 2.11A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1C392S
Cap Aluminum 3900uF 16V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC1C392
Panasonic EEUFC1C392 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEU-FC1C392B
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUPM1C392MHD
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UPJ1C392MHD6TN fournies par ses distributeurs.
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 3900muF 16V
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL